Connect with us

Фудбал

Јовиќ се појави на теренот после четири и пол месеци и покажа еволуција – сега е бодибилдер!

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ конечно доби шанса да игра денес за Реал Мадрид.

Јовиќ беше надвор од терените четири и пол месеци. Секако, најголем дел од тоа отсуство е поврзано со коронавирусот и паузата во шпанското првенство, а покрај тоа тој беше повреден и неодамна беше во конкуренција на тимот.

Откако мечот против Хетафе го зазеде местото на клупата пред неколку дена, Зинедин Зидан му даде шанса да игра во самиот финиш на дуелот против Атлетик Билбао.

Дури и за толку кратко време, Јовиќ успеа да привлече големо внимание на јавноста, а причината е што тој го смени личниот опис.

Србинот, за кого беа плати 60 милиони евра минатото лето, напорно работеше за време на паузата и сега изгледа скоро како бодибилдер.

Забележа значителна добивка на мускулна маса на своето тело и многумина веќе се надеваат дека тоа нема да го забави и да му предизвика проблеми на теренот.

Во секој случај, неговите напори треба да се пофалат затоа што се забележува дека тој нема намера само да се предаде во Реал Мадрид и покрај тоа што не му оди многу добро оваа сезона.

Подолу можете да видите како изгледа сега, и како изгледаше пред паузата.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама