Поврзи се со нас

Фудбал

Јубилејна 1000. победа за Наполи во Серија А

Неапол, 17 октомври 2020 (МИА) – Екипата на Наполи, попладнево ја совлада Аталанта со 4:1 на  домашен терен во рамките на 4. коло од италијанскиот шампионат.

За клубот од Неапол ова беше јубилејна 1000-та победа во Серија А во нивната историја.

Наполи стана седмиот клуб што стигнал до четирицифрен број победи во Италијанското фудбалско првенство. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама