Connect with us

Фудбал

Јунајтед вклучува играч во понудата за Грилиш

Манчестер, 20 август 2020 (МИА) – Тимот на Манчестер Јунајтед е подготвен да понуди интересен договор за Астон Вила во обид да го привлече Џек Гриниш. „Дејли мејл“ тврди дека голманот Серхио Ромеро би можел да биде дел од понудата на „црвените ѓаволи“.

Така, Дин Хендерсон најверојатно ќе остане во Манчестер и ќе се натпреварува со Давид Де Хеа за титулата стартер во клубот. Вила разговараше за можноста за ангажирање на Хендерсон, но „Спортсмејл“ пишува дека Јунајтед поверојатно е да се раздели со Ромеро.

Аргентинскиот голман досега беше резерва на Де Хеа во текот на целиот престој во клубот и е отворен за трансфер во потрага по место во стартните 11. Неодамна, менаџерот Оле Гунар Солскјер призна дека е малку веројатно сите тројца голмани да останат во клубот следната сезона.

Се верува дека раководството на „црвените ѓаволи“ веќе го декларирале својот интерес и специфичниот предлог до Астон Вила, но преговорите се очекува да се развијат во наредните недели.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com