Connect with us

Фудбал

Јувентус го престигна Интер, се согласи да плати 50 милиони евра за италијанската ѕвезда

Објавено:

Интер и Јувентус се наоѓаат во трка за младиот талент Сандро Тонали. Интер контактираше со менаџерот на играчот од средниот ред за да постигне договор за јуни, но одмаздата на „Бјанконерите“ дојде од Паратити.

За 19-годишникот талент се заинтересирани Рома, Наполи и Милан, но Јувентус е единствениот клуб што е подготвен да ја исплати сумата од 50 милиони евра.

Според „Кориере дело Спорт“, ова е бројката што претседателот на Бреша ја бара за да го ослободи неговиот талент.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама