Connect with us

Фудбал

Јувентус ќе му понуди на Игуаин 2,5 милиони евра за предвремено раскинување на договорот

Торино, 10 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин е близу до напуштање на клубот, објави новинарот Николо Скира.

Според изворот, торинскиот клуб е подготвен да му понуди на 32-годишниот Аргентинец 2,5 милиони евра обесштетување за предвремено раскинување на договорот. Беше објавено дека за играчот е заинтересиран Интер Мајами.

Во изминатата сезона во Серија А, Игуаин одигра 32 натпревари, на кои постигна осум гола и забележа четири асистенции. зс/

 

loading...

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com