Connect with us

Кошарка

Кајл Лаури ќе игра на првиот натпревар од второто коло во плејофот против Бостон

Орландо, 30 август 2020 (МИА) – Според инсајдерот на „The Athletic“, Шамс Харанија, поентерот на Торонто, Кајл Лаури, ќе може да учествува во првиот натпревар од второто коло во плејофот против Бостон.

Натпреварот е закажан за вечер во 19 часот.

Во четвртиот натпревар од серијата од првото коло со Бруклин, Лаури го повреди скочниот зглоб.

Триесет и четиригодишниот играч има просек од 19,4 поени, 5,0 скока и 7,5 асистенции по натпревар оваа сезона. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com