Connect with us

Фудбал

Како Куман планира да го користи Меси во својата формација?

Барселона, 8 септември 2020 (МИА) – Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман ќе го користи Лионел Меси како „лажно десно крило“ во формација 4-2-3-1.

Според „Мундо Депортиво“, Куман се надева дека Меси ќе се движи по целата линија на напад, барајќи можност за додавање или удар. Тренерот сака играчот да се концентрира на нападот, а не да влегува во средниот ред за да ја добие топката.

Идејата е Лео да почека за пасови од неговите партнери и да биде ослободен од работата во одбраната.

Вчера Меси го одржа својот прв тренинг под водство на новиот тренер.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com