Connect with us

Фудбал

Каков малер: Потпишал за Барселона за да игра со Меси, но сега…

Пред неколку месеци фудбалерот за врска на Јувентус, Миралем Пјаниќ потпиша четиригодишен договор со Барселона.

Како што самиот изјаци тогаш, одбил далеку побогата понуда од ПСЖ само да се пресели во Барса за да игра во ист тим со Лионел Меси.

Сега Пјаниќ сигурно се кае, бидејќи Меси е упорен да замине.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com