Connect with us

Фудбал

Каков пресврт, Давид Силва во Серие А, но не во Лацио!?

Иако Давид Силва и Лацио имале начелен договор за соработка следната сезона, сепак тоа на крајот нема да се случи, тврди Клаудио Анелучи, ФИФА агент и поранешен менаџер на Дибала и Кавани.

-Знам дека Пирло жестоко влегол во овие преговори. Ова е вест која ја добив од некои пријатели, многу важни луѓе. Постоеше договор помеѓу Силва и Лацио, но за жал се додека играчот не потпише трансферот не е реализиран, изјави тој за емисијата „РадиоРадио“.

Наводно, Силва поради почитување на Манчестер Сити и неговото учество во ЛШ, чека да заврши сезоната и во ова натпреварувања, па да ја соопшти одлуката.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com