Поврзи се

Фудбал

Карвахал го пропушта првиот дуел со ПСЖ поради дополнителна суспензија од УЕФА

Нови проблеми за Кралскиот Клуб пред мега-дуелот со екипата на ПСЖ во рамките на Лигата на шампиони откако Европската фудбалска асоцијација потврди дека не ја усвоила жалбата на Кралскиот клуб за намалување казната на Дани Карвахал.

УЕФА му додели дополнителен натпревар суспензија на играчот откако се потврди дека на дуелот со АПОЕЛ намерно го заработил третиот жолт картон поради што го пропушти дуелот со Борусија, последен во групата со цел во елиминациската фаза да влезе без ниту една санкција.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com