Connect with us

Фудбал

Касилјас се враќа во Реал Мадрид

Откако поради здравствени проблеми беше приморан да ја напушти екипата на Реал Мадрид, чуварот на мрежата сега се враќа во истиот клуб и тоа на една важна функција.

Сега, неговиот кам-бек во Реал ќе биде, како што најавуваше „Марка“ – главен советник на првиот човек Флорентино Перез.

„Вистина е, но ништо не е официјално договорено. Се надевам дека враќањето во Реал Мадрид е моја нова животна етапа“, вели Касилјас.

Имаше и желба да ја води шпанската фудбалска федерација, но се повлече од трката за фотелјата, па ќе се врати во својот матичен Реал Мадрид и тоа на – многу важна позиција.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com