Connect with us

Други спортови

Кејти Ледецки пливаше 50 метри со чаша чоколадо млеко на главата (ВИДЕО)

Поранешната олимписка шампионка Кејти Ледецки направи неверојатен подвиг.

Американската пливачка ставила чаша чоколадно млеко на главата и пливала 50 метри без да истури ниту една капка.

Таа самата рече дека ова е можеби нејзината најдобра трка и дека не може да верува дека успеала да плива 50 метри со чаша на главата, без воопшто да падне во базен.

Ледецки која има 23 години е рекордер на 400, 800 и 1500 метри. Таа освои шест медали од кои пет беа златни на Олимписките игри.

Таа освои четири златни медали во Рио де Жанеиро во 2016 година и еден во Лондон во 2012 година.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com