Connect with us

Фудбал

Клоп за неговиот противник Симеоне: Тој е на 12-то ниво, уште ги има истите емоции

Објавено:

Се враќаат возбудувањата во Лигата на шампионите. Вечерва на програмата се првите осминафинални пресметки. Два меча се играат вечерва, Атлетико Мадрид-Ливерпул  и Борусија Дортмунд – ПСЖ.

Во пресрет на дуелот со Диего Симеоне, Јурген Клоп беше видно расположен на прес конференцијата, а кога го прашаа за мислење за неговиот противник на спротивната страна изјави:

-Осум години е во клубот, а ги има истите емоции како на почетокот. Па тоа е неверојатно. Јас сум на четврто ниво, Диего е на 12 ниво во тој поглед, изјави Клоп.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com