Connect with us

Други спортови

Клубот ПРОЦЕС организира „Септемвриски коњички турнир“

Скопје, 12 септември 2020 (МИА) – Во организација на клубот ПРОЦЕС, денес на терените на клубот што се наоѓаат веднаш до полициската станица за дресура на службени кучиња, ќе се одржи „Септемврискиот коњички турнир“ и 2. коло од отвореното Државното првенство прескокнување пречки за 2020 година.

Натпреварите се дел од календарот на Федерацијата за коњички спорт на С. Македонија.

На распоредот се четири натпревари во прескокнување на пречки во класите А, Б, Ц и Д со висина на пречките од 0,85 метри до 1,15 метри. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com