Connect with us

Фудбал

Кнате: Сари ми одреди нова позиција

Францускиот репрезентативец Н’Голо Канте се пофали со нова позиција  која му ја додели новиот менаџер Маурицио Сари.

Челзи вчера со 3:0 го совлада Хедерсфилд, а првиот гол на натпреварот го постигна Канте.

Не е вообичаено Канте да дава голови, но сега како Сари му дава шанса да игра повеќе напред, очигледно ќе биде во можност почесто да дава голови.

„Нов менаџер и нов систем. Играме по офанзивно и ќе дадам се од себе за целата екипа да биде добра во новата сезона“, порача Канте, па додаде:

„Со овој систем каде и јас играм офанзивно и каде почесто сум во контакт со напаѓачите се надевам дека можеме да го загрозиме Арсенал во второто коло“ истакна Французинот.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com