Connect with us

Фудбал

Коларов стана играч на Интер

Милано, 8 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот Александар Коларов се пресели во Интер. Ова е објавено на официјалната веб-страница на клубот. Претходно Коларов играше за Рома. Деталите за договорот не се соопштени.

Според италијанските медиуми, договорот бил потпишан според шемата „1 + 1“, а играчот ќе заработува 3,5 милиони евра годишно.

Триесет и четиригодишниот Србин минатата сезона одигра 42 натпревари за Рома и постигна седум голови и пет асистенции. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com