Поврзи се со нас

Фудбал

Колку ќе порасне вредноста на нашите херои?

Синоќешната победа на макеоднската фудбалска репрезентација е отскочна даска за многумина фудбалери. Иако најголем дел од нив веќе се наоѓаат најсилните лиги во светот.

Притисокот кој синоѓа го почувствуваа во „Динамо Арената“ против репрезентацијата на Грузија ќе донесе пари за ФФМ, но и за сите фудбалери.

Овој блесок и за прв пат во историјата на Македонија учество на ЕП може многу да промени во кариерите на фудбалерите, а сигурно е дека ќе се подигне и цената.

Заслугата за синоќа најповеќе е на капитенот, но и сите останати.

loading...

Facebook