Connect with us

Фудбал

Колумбиската легенда остро го критикува изборот на Родригез

Фаустино Асприла го критикуваше сонародникот Родригез за преселбата во Евертон, кого го смета за „клуб кој не може да оди подалеку од средината на табелата“: „Ах, ова се одлуки на Родригез. Тој не сакаше да остане во Баерн (за сезоната) 2019-2020) бидејќи во Германија беше многу студено; се врати во Реал Мадрид за да ја загрее клупата и сега заврши во Евертон. Мислам дека е постудено во Ливерпул отколку во Минхен. „Навистина не го разбирам тоа“, изјави колумбиската фудбалска легенда за Блу радио.

Поранешниот историски колумбиски репрезентативец се осврна на некои изјави на Родригез, во кои тој тврди дека решил да не продолжи во тимот на Баварците: „И покрај спектакуларниот третман од страна на клубот, Германците се многу студени луѓе. Да се ​​живее таму не е лесно. Тешко е затоа што станува ладно до -20 степени. Ми беше многу тешко. Имаше денови кога одев на работа во 9 часот, го стартував автомобилот и ја гледав температурата -28 степени. Се запрашав: Што правам овде, на овој студ?

Во оваа смисла, Асприља, поранешниот фудбалер на Парма, Њукасл и Палмеирас, додаде: „Јас не разбирам Џејмс, бидејќи тој го прави спротивното од она што тој треба . „Во меѓувреме, како што јавија колумбиските медиуми оваа недела, Евертон на Анчелоти ги освои спортските права на ејмс, потпишувајќи 3-годишен договор со „Тофис“, иако овој потег сè уште не е официјализиран.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com