Поврзи се со нас

Фудбал

Конечно, позната е и судбината на Рамос во Реал

Шпанскиот репрезентативец и еден од најдобрите дефанзивни играчи на сите времиња, Серхио Рамос, најверојатно ќе потпише нов договор со Реал.

Во последно време, со оглед на тоа што неговиот актуелен договор истекува на крајот на сезоната, се шпекулираше многу за судбината на Рамос во Реал, но се чини дека овие шпекулации конечно завршуваат.

Имено, како што пишуваат шпанските медиуми, Реал и Рамос постигнаа договор за продолжување на соработката за две години, па овој одличен дефанзивец сигурно ќе остане во Реал до летото 2023 година.

Шпанските медиуми пишуваат дека износот на годишната плата на Рамос нема да биде зголемен, но тоа беше најмалиот проблем во преговорите. Всушност, единствениот проблем беше висината на новиот договор, а сега наводно е готов.

loading...

Facebook