Connect with us

Фудбал

Конте,конечно се чини дека ќе го добие миленикот, Барселона се „распаѓа“

Лионел Меси, Иван Ракитиќ (официјално), Луис Суарез, па Артуро Видал, ова се играчите кои идната сезона нема да бидат дел од каталонскиот тим. Засега освен Пјаниќ нема ниту едно големо засилување за новиот тренер Куман.

Меси не сака повеќе да игра, Суарез не е во плановите на Куман, Ракитиќ е претставен во Севиња, додека италијанските медиуми пишуваат дека Интер ги договорил сите услови со Артуро Видал.

Станува збор за двегодишен договор за годишна плата од 6 милиони евра. Сепак, италијанскиот тим ќе причека Видал да го раскине договор со Барселона, па потоа да потпише договор, бидејќи не планира да потроши ниту евро за обесштетување.

loading...

Уште кога седна на клупата на Интер, Артуро Видал е голема желба на Антонио Конте.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com