Connect with us

Фудбал

Конте повеќе не е тренер на Челзи

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи.

Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 милиони фунти.

Конте во лондонскиот клуб ќе го замени неговиот сонародник Маурицио Сари, кој минатата сезона го предводеше Наполи.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com