Поврзи се со нас

Други спортови

Контрола на снегот за Светското првенство во Лех

Меѓународната скијачка федерација објави дека е одобрено одржување на ски трката на Светскиот куп паралелно со велеслаломот во Лех, Австрија, на 26 и 27 ноември.

Контролата на снегот што ја извршија директорите од ФИС го потврди одржувањето на трката, откако трката, првично планирана за 13 и 14 ноември, беше одложена поради недостаток на снег.

Викендов се одржуваат две трки во слалом за жени во Леви, Финска.

loading...

Facebook