Connect with us

Фудбал

Коронавирус во Наполи

Неапол, 20 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Наполи, Андреа Петања, се тестираше позитивно за коронавирус, сподели веб-страницата на новинарот Џанлука Ди Марцио.

Болеста е асимптоматска. 25-годишниот фудбалер веќе е во карантин.

Петања минатата сезона ја мина на позајмица во СПАЛ Ферара. На 36 натпревари во Серија „А“, тој постигна 12 голови.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com