Поврзи се со нас

Фудбал

КОРОНАВИРУС ВО РЕАЛ: Две ѕвезди на клубот заразени со вирусот!

Фудбалерите на Реал Мадрид , Касемиро и  Азар, добија позитивни тестови за коронавирус .

Тестовите на целиот тим, стручниот штаб и остатокот од персоналот што беа направени вчера се негативни, освен на Касемир и Азар.

Двајцата ќе го пропуштат утрешниот натпревар со Валенсија, но исто така ќе отсуствуваат од следната репрезентативна акција.

loading...

Facebook