Поврзи се со нас

Фудбал

Кристијано Роналдо позитивен на коронавирус!

Португалската фудбалска репрезентација објави дека нивната прва sвезда Кристијано Роналдо бил позитивен на Ковид-19.

Роналдо пред два дена играше за Португалија против Франција, а пред мечот со Шведска, тестовите покажаа дека е позитивен на коронавирус.

Затоа Роналдо ќе го пропушти дуелот со Шведска во Лигата на нации, а потоа и некои натпревари со екипата на Јувентус, бидејќи мора да оди во изолација.

Ова е само една во низата големи фудбалски sвезди кои биле позитивни на коронавирус во минатото.

Advertisement

Facebook

Реклама