Connect with us

Фудбал

Куман може да го пропушти првиот официјален натпревар на Барселона

Барселона, 17 септември 2020 (МИА) – Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, може да го пропушти првиот официјален натпревар на тимот во сезоната 2020/21.

Според „Мундо Депортиво“ каталонскиот клуб сè уште не ги договорил условите за раскин на договорот со поранешниот тренер на тимот, Кике Сетиен.

Се известува дека доколку прашањето за обесштетување на специјалистот не се реши пред натпреварот од 1. коло на Шпанското првенство против Виљареал, тогаш Куман нема да може да биде присутен на клупата на Барселона.

Барселона ќе игра со Виљареал на 27 септември. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com