Поврзи се со нас

Фудбал

Куртоа ја напушти репрезентацијата на Белгија

Голманот на Реал Мадрид и Белгија, Тибо Куртоа се повреди на тренинг на репрезентацијата, пренесува „АС“.

Според изворот, 28-годишниот голман има проблеми со бутен мускул.

Куртоа ќе го пропушти денешниот пријателски натпревар против Брегот на Слоновата Коска, како и натпреварите во Лигата на нации против Англија (11 октомври) и Исланд (14 октомври). зс/

Advertisement

Facebook

Реклама