Connect with us

Фудбал

Куртоа: Некои од Барселона мислеа дека ја освоиле титулата

Белгискиот голман на Реал Мадрид, Тибо Куртоа ја прокоментира раната победа на титулата во Шпанија од страна на „белиот балет“. Ова се случи по победата од 4:0 над Еспањол во натпревар од 34. коло на Ла Лига . Реал беше убедлив во текот на сезоната, правејќи посериозна грешка – поразот со 0:4 на домашен терен од големиот ривал Барселона во 29. коло.

„После тоа, Ел Класико, некои играчи на Барселона славеа како да ја освоиле титулата. Но, останавме смирени, победивме во тешките натпревари Селта и Хетафе . Моравме да победиме денеска. Сите беа подготвени за титулата – пријателите, семејството, навивачите. Немаше шанси да загубиме од Еспањол . Се надевам дека ќе ја освоиме и Лигата на шампионите“, прокоментира Куртоа .

 

Реклама

Facebook