Connect with us

Фудбал

Лаказет се запиша во историјата на Премиер лигата

Лондон, 12 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет го отвори резултатот на натпреварот од 1. коло во Англија против Фулам.

Напаѓачот погоди во деветтата минута од средбата. Овој гол беше прв во новата сезона во Премиер лигата.

Лаказет влезе во историјата на лигата како прв фудбалер кој го постигнал првиот гол во сезоната повеќе од еднаш. За прв пат Французинот успеа да погоди во сезоната 2017/18, во натпревар со Лестер (4:3).

Денешниот дуел со Фулам, Арсенал како гостин го доби со 3:0. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com