Connect with us

Други спортови

Лара Гут славеше во Супер-Џи

Published

on

Швајцарката Лара Гут Бехрами славеше на трката во Супер-Џи, која се возеше во Кран Монтана.

Гут имаше финиш од 1: 15,63 минути. Второто место го зазеде Австријката Тамара Типлер со време 1: 16,56, а подиумот го комплетираше италијанската репрезентативка Федерика Брињоне за време 1: 16,65 часот.

Во топ 10 завршија и Марсаliaа, Шејер, Нуфер, Хасер, Басино, Сутер Ц. и Лај.

 

Advertisement

Facebook