Поврзи се со нас

Фудбал

Лаутаро е подготвен да разговара за деталите за новиот договор со Интер

Милано, 5 ноември 2020 (МИА) – Интер работи на продолжување на договорот со напаѓачот Лаутаро Мартинез. Претставниците на Аргентинецот ќе летаат за Милано кога ќе има пауза за репрезентативните натпревари, пренесува „Кориере дело Спорт“.

Дваесет и тригодишниот Аргентинец е подготвен да разговара за деталите за новиот договор. Тековниот договор се пресметува до летото 2023 година.

Во изминатата сезона, напаѓачот беше близу до преселба во Барселона, но поради менаџерската криза во каталонскиот тим, договорот пропадна. Сега Интер е подготвен да ги подобри условите на договорот на Мартинез. зс/

loading...

Facebook