Connect with us

Кошарка

Леброн и неговите соиграчи одржуваа тренинзи под задолжителни безбедносни мерки на тајна локација

Објавено:

Леброн Џејмс е еден од најголемите поборници за продолжување на тековната сезона во НБА 2019/2020.

Не треба да помине долго време за најдобриот кошаркар на денешницата да не ја спомне темата поврзана со продолжување на сезоната во која тој и неговите Лејкерс се сметаа за еден од најголемите фаворити во борбата за трофејот на Лери О’Брајан.

Реномираниот новинар и човек во НБА, кој има големи инсајдерски информации за НБА-лига и за самите кошаркари, Шамс Чранија, објави дека од почетокот на пандемијата Леброн Џејмс тренира со своите соиграчи на тајна приватна локација. Сепак, Чаранија изјави дека сите тренинзи се одвивале под задолжителни и пропишани мерки за далечина и други прописи за безбедност.

Тој додаде дека истата работа ја практикувале и некои кошаркари на Клиперс, но ниту едно име не се споменува.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама