Поврзи се со нас

Кошарка

Легендарниот кошаркар на НБА го исмева Доналд Трамп

Легендарниот кошаркар на Детроит Пистонс, Исаја Томас, на социјалните мрежи го исмејуваше се уште актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Се поизвесно е дека Трамп ќе ја изгуби претседателската позиција со која не може да се помири.

Неговите изјави по изборите на прес-конференции се предмет на потсмев, а на еден од нив реагираше и легендарниот кошаркар на НБА, во кој истакна дека ќе победи на изборите доколку се избројат законските гласови.

„Трамп е како играч кој има лоша ноќ, па тој одлучи да ја земе топката и да ја напушти салата“, напиша Томас.

Да потсетиме, некои реномирани американски телевизиски канали решија да престанат да го емитуваат неговиот говор од Белата куќа заради неточните информации што тој ги даде.

 

loading...

Facebook