Connect with us

Фудбал

Лeнгле и официјално е нов член на Барселона

Францускиот фудбалер Клемeн Лeнгле премина од Севиља во Барселона за 35,9 милиони евра, потврди каталонскиот клуб на својата интернет страница.

Барселона ја активираше откупната клаузула за 23-годишниот фудбалер и потпиша со него договор до 2023 година.

Воедно каталонскиот фудбалски гигант ја зголеми неговата откупна клаузула за дури 300 милиони евра.

Лангле настапи само една сезона за Севиља, но поради одличната игра веднаш обезбеди трансфер во Барселона.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com