Поврзи се со нас

Фудбал

Лесна победа на Струга Трим Љум над Беласица

Екипата на Срѓан Захариевски рутински одиграа попладнево против Беласица.  На натпреварот беа постигнати три голови, а екипата запиша и +3 бода на своето конто.

Во следното коло, Струга ТЉ гостува во Битола и силите ќе ги одмери со Пелистер.

Advertisement

Facebook

Реклама