Connect with us

Фудбал

Левандовски го уништи Ајнтрахт, Баерн го освои Суперкупот!

Иако пред натпреварот беше повеќе од јасно кој ќе го освои Суперкупот, сепак Ајнтрахт Франкфурт се обиде да направи сензација, но мрежата успеаа да ја сочуваат само 20 минути.

Роберт Левандовски имаше фантастичен настап денеска и го отвори мечот со гол во 21. минута, а пет минути подоцна погоди за водство на Баерн од 2-0.

sport1.mk

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com