Connect with us

Фудбал

Лидс го купи Родриго за рекордна сума за клубот

Лидс, 29 август 2020 (МИА) – Новиот премиерлигаш Лидс објави купување на напаѓачот Родриго од Валенсија. Овој трансфер е рекорден во историјата на клубот, според веб-страницата на Лидс.

Дваесет и деветгодишниот Шпанец потпиша договор со англискиот клуб до 2024 година.

Според британските медиуми, зделката „тежи“ 30 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, 29-годишниот Родриго одигра 34 натпревари за Валенсија, постигнувајќи седум гола и 11 асистенции. зс/

loading...

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com