Connect with us

Фудбал

Лидс на Алиоски добива ново суперзасилување – најдобриот соиграч на Несторовски!

Англиски Лидс, чиј член е македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски после импресивниот настап против актуелниот шампион Ливерпул.

Според информациите од Апенините, Де Пол и Лид веќе се договориле за личните услови на извонредниот плејмејкер, а тој се согласил да потпише договор до 2024 година.

Sport1.mk

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com