Connect with us

Фудбал

Лига на Нации: Сенси ја спаси Италија од пораз против Босна и Херцеговина (ВИДЕО)

Нови мечеви вечерва од Лигата на Нации. Немаше некои поголеми изненадувања, освен ремито на Босна и Херцеговина на гостувањето кај Италија во Фиренца. Босанците дури водеа со 1:0 го со голот на Един Џеко во 57-та минута, а претходно имаа и статива, додека Италија израмни преку Сенси во 67-ма со малку среќа.

Од оваа група Холандија ја совлада Полска со 1:0.

Резултати Лига на Нации

Лига А

loading...

Италија – БиХ – 1:1

Холандија – Полска 1:0

Лига Б

Норвешка – Австрија 1:2

Романија  – Северна Ирска 1:1

Словачка – Чешка 1:3

Шкотска – Израел 1:1

Лига Ц

Литванија– Казахстан 0:2

Белорусија – Албанија 0:2

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com