Connect with us

Кошарка

Лилард со 34 поени му донесе водство на Портланд во пресметката со Лејкерси

Орландо, 19 август 2020 (МИА) – Портланд го совлада Лос Анџелес лекерс со 100:93 во првото коло од плеј-офот во НБА. Херој во победничкиот тим беше Демијан Лилард со 34 поени.

Во серијата прв до четири победи, Портланд кој во последен момент избори плејоф, поведе со 1:0 против првопласираниот тим на Западот по регуларниот дел од сезоната.

Следниот натпревар ќе се игра на 21 август.

На другите три натпревари одиграни ноќеска:
Милвоки – Орландо 110:122
Индијана – Мајами 101:113
Хјустон – Оклахома 123:108. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com