Поврзи се со нас

Тајмаут

Линдзи Вон ги почасти мажите со фотографии во секси издание за нејзиниот 36-ти роденден

Поранешната американска скијачка Линдзи Вон веќе подолго време не се занимава со овој спорт, но сепак ги импресионира своите обожаватели ширум светот, овој пат на сосема поинаков начин.

И додека навивачите порано се радуваа на нејзините трки, сега уживаат во секој нејзин нов пост. Таа го прослави својот 36-ти роденден во неделата, па го воодушеви машкиот дел од публиката со неколку фотографии од плажа во костим за капење.

Иако веќе долго време не е скијачка, нејзиното тело сепак е извајано и затегнато, што не изненадува со оглед на тоа колку време и денес поминува во теретана, иако сепак претпочита да ужива во морето со своето момче и пријателите.

View this post on Instagram

Day dreaming of Cabos….

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on

loading...

Facebook