Connect with us

Фудбал

Лион постави цена за Депај

Лион, 7 септември 2020 (МИА) – Олимпик Лион може да се раздели со својот голгетер Мемфис Депај за сума од 30 милиони евра, пренесува „Екип“.

Според изданието, францускиот клуб ги побарал овие пари од Барселона и Каталонците се подготвени да им ги дадат. 26-годишниот Мемфис има помалку од една година од актуелниот договор и се чини многу веројатно да се раздели со „децата“.

Холанѓанецот се приклучи на Лион во 2017 година, кога на Манчестер јунајтед за него беа платени 16 милиони евра.

Минатата сезона напаѓачот постигна 15 гола и направи 2 асистенции на 22 натпревари за Лион.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com