Connect with us

Други спортови

„Лондонските мостови паѓаат, Jошуа ќе биде нокаутиран“

Дилијан Вајт синоќа беше брутално нокаутиран од рускиот боксер Александар Поветкин.

Легендарниот Русин, кој ќе го прослави 41-от роденден за неколку дена, беше соборен двапати, но во петтата рунда го погоди Вајт во брадата со брутален аперкат и стигна до ременот на привремен шампион во ВБЦ и против него Тајсон Фјури ќе мора да го одбрани својот појас.

Ова беше исто така уште еден жесток удар за промоторот Еди Херн, а неговиот голем ривал Боб Арум тврди дека и Кубрат Пулев истото ќе го стори и со Ентони Џошуа, светскиот шампион за кого Херн исто така се грижи за неговата кариера.

„Пулев ќе го нокаутира Џошуа. Лондонските мостови паѓаат“, напиша Боб Арум на Твитер.

loading...

Арум е уверен дека Пулев ќе успее да го сруши Џошуа. Тој веќе зборуваше многу пати за тоа и е сигурен дека Бугаринот ќе дојде на тронот во тешката категорија.

Џошуа и Пулев треба да се борат на почетокот на декември во Лондон.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com