Connect with us

Фудбал

Лоши вести за Лампард, остана без Вилијан, наскоро голема ѕвезда заминува

Во денот кога останаа без Вилијан, кој се пресели во Арсенал, од Италија стигнаа вести дека Интер е сериозно заинтересиран за Нголо Канте. Антонио Конте, кој е негов порашен тренер токму во Челзи очајно го посакува во тимот. Засега нема детали, но како што тврдат медиумите, големи се шансите трансферот да се реализира.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com