Поврзи се со нас

Други спортови

Љубовта на Дагестанците кон Хабиб е неверојатна: Ова е само уште еден доказ за тоа (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов е омилен човек во неговиот Дагестан.

Легендарниот ММА борец постојано им помагал на своите луѓе преку разни хуманитарни акции, и тие честопати му се оддолжуваат на посебни начини.

Така е направен огромен мурал во градот Дербент во чест на Хабиб и неговиот покоен татко Абдулманап. Создаден е од „BossLogic“ и сега е пренесен во зграда во овој град во Дагестан.

loading...

Facebook