Поврзи се со нас

Други спортови

Луис Хамилтон поседува две кациги како никој во Формула 1!

Луис Хамилтон е на добар пат да стане најуспешниот возач во Формула 1 во историјата.

-текстот продолжува по рекламата-

Пред неколку години Хамилтон го изедначи рекордот на Аиртон Сена по бројот на пол позиции, а пред неколку дена го стигна и учинокот на Михаел Шумахер по бројот на победи.

Токму поради оваа причина, успешниот Британец може да се пофали со богатство како никој друг во светот на Формула 1.

-текстот продолжува по рекламите-

Имено, Хамилтон стана сопственик на кацигите што ги носеа Сена и Шумахер, за многумина најдобри возачи во историјата на овој спорт.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама