Connect with us

Фудбал

Луиз можеби ќе го пропушти почетокот на сезоната во Англија

Лондон, 11 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Арсенал, Давид Луиз, може да биде надвор од фудбалските терени околу еден месец, информира „Телеграф“.

Според изворот, 33-годишниот Бразилец се здобил со повреда на вратот, поради што ќе го пропушти почетокот на сезоната 2020/21 во Премиер лигата.

Луиз се пресели во Арсенал летото 2019 година. Дефанзивецот помина 44 натпревари за тимот, постигна два гола и една асистенција. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com