Connect with us

Фудбал

Лукаку: Интер е тука за да го освои трофејот во Лига Европа

„Тимот игра одлично. Секој од нас се обидуваше и даде 100%, работевме напорно и тоа ни се исплати. Знаевме дека се добри во комбинаторика, па ги држевме близу и немавме проблеми. Во вториот дел ја покажавме нашата сила. Убаво е да запишуваш рекорди, но ние сме тука да победиме и да ја освоиме Лигата на Европа“, изјави Лукаку.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com