Поврзи се со нас

Тајмаут

Лукас Подолски го смени својот спорт

Легендарниот германски фудбалер Лукас Подолски одлучи да се испроба во друг спорт.

Прославениот напаѓач реши да ја испроба силата во хокеј на мраз и ќе игра за неговиот омилен клуб Колнер Хаи.

Подолски го спаси овој клуб од банкрот. Тој имаше големо влијание во предупредувањето на навивачите да го спасат клубот и вети дека ќе игра хокеј доколку се продадат 100.000 виртуелни билети.

Тоа беше сторено на крајот. Клубот доби значителни средства за да се спаси, а Подолски објави:

“Среќен сум и сакам да им се заблагодарам на сите што помогнаа. Кога сè ќе се смири, ќе седнам со клубот да видам како ќе продолжи ова. Во секој случај, со нетрпение очекувам да бидам играч на Хаи”, рече Подолски.

loading...

Facebook