Connect with us

Други спортови

Љуљзим Вранези добитник на наградата „8. Септември“ за животно дело

Скопје, 4 септември 2020 (МИА) – Одборот за доделување на државната награда „8. Септември“ донесе одлука годинава наградата за животно дело да му ја додели на поранешниот македонски репрезентативец во борење, Љуљзим Вранези.

Награда со којашто се оддава признание на спортисти, тренери и спортски работници за остварувања во областа на спортот се доделува на: Сократ Ефтимовски, Бесник Мурати, Ванчо Јовановски и Ѓорѓи Вучков.

Свеченото доделување на наградите ќе се одржи во Собранието на Република Северна Македонија на 8 септември во 11 часот. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com